fbpx

Skuteczna reklama w czasie pandemi

Skuteczna reklama w czasie pandemii nie musi być trudna !


Usiądź i zastanów się ! - Podstawą dobrej strategii marketingowej jest analiza ! Usiądź i na spokojnie przeanalizuj swoje atuty i to czym wyróżniasz się na tle konkurencji. To Twoja siła którą wykorzystasz w późniejszej kampanii reklamowej on-line!

Szaleństwo?!
Pandemia spowodowała że ludzie oszaleli z obawy o własne zdrowie a większość ruchów marketingowych przeniosła się bezpośrednio do internetu. Musisz działać ale jak to zrobić?

To proste?! TAK!
Określ budżet i zaplanuj wydatki. W dzisiejszych czasach ważne jest aby swoją kampanie reklamową traktować jak "małe żyjątko". Jeżeli nie będziesz systematycznie tego obserwować, karmić oraz pilnować po prostu umrze. Standardem i błędem każdej firmy jest to że mając masę zleceń nie mają czasu aby dbać w swój marketing później zaś gdy pojawia się trochę wolnego czasu wszystko trzeba zacząć od nowa.
Systematyczność oraz kreatywne pomysły pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze. Wystarczy zaplanować budżet w czasie i robić to skrupulatnie efekty same przyjdą.

Gdzie? Co? Jak?

Internet jest wielki! - Jako że opcji jest wiele powinieneś wybrać te które odpowiadają Twojej działalności. Nie tylko Facebook i Google są miejscami gdzie powinieneś się reklamować. W internecie jest wszystko :) Dlatego warto się czasami zastanowić czy promocja w branżowych serwisach nie była by złą decyzją.

Jak zrobić to samemu?
1. Wystarczy zrobić zdjęcie boku pojazdu. Wydrukować następnie wydruku długopisem, pisakiem podać wymiary zeskanować i podesłać do wybranej agencji reklamowej z całą resztą.

Facebook i Google
To podstawy bez których w dzisiejszych czasach nie istniejesz w internecie. Klienci zazwyczaj zanim coś zamówią sprawdzą Twoje opinie tym baaardziej zweryfikują czy jesteś aktywny. Facebook i tzw "timeline" jest swoistym przypominaczem tego co robisz. Każdy rano zamiast czytać gazetę jak było to kiedyś podczas porannego śniadania przegląda timeline'a aby zobaczyć co się dookoła dzieje. Warto tutaj Wrzucić przynajmniej 3 rzeczy z dnia. Może to być wszystko aby dać tylko o sobie znać i tym że nadal istniejecie.
Google zaś pomaga w trochę innych rzeczach. Dzięki niemu klient zobaczy gdzie dokładnie jesteś i dojedzie na miejsce bez problemów jeżeli ma googlemaps. Sprawdzi także Twoje opinie i dowie się o Tobie rzeczy o których czasami sam nie wiesz :)

Atak wyprzedzający !

Atak wyprzedzający Będąc właścicielem swojej działalności czy restauracji sam najlepiej wiesz co i kiedy robić. Ważne i najważniejsze aby być zawsze przed wszystkimi. Mogą być to promocje, konkursy lub po prostu kreatywne pomysły na zwiększenie świadomości klienta o tym co się u Ciebie dzieje.

Przykład w czasie pandemii?
Restauracja LoloThaiJolo w Gdyni wiedząc że 2gi lockdown jest blisko nie czekała i przygotowała film promujący który wspólnie z 4m Projekt zrealizowaliśmy w 2 dni. Głównie chodziło o to by w ciekawy sposób wypromować dowozy restauracji. Zobacz Film

Opcji jest wiele!
Tak jak wspomnieliśmy opcji jest wiele jednak to jaki model Twojej kampanii reklamowej wybierzesz zależy od Ciebie! Sam dobrze wiesz jakie są Twoje atuty i nimi powinieneś się promować. Warto również czasami porozmawiać z klientami. Ale co ważne i najważniejsze samemu podjąć decyzję na podstawie swoich przemyśleń.

Pytaj specjalistów!

Agencje reklamowe - Czasy świetności agencji reklamowych już się skończyły, głównie przez to że powstało ich wiele i każdy jest dobry w czymś innym. Jedni tylko projektują to co się im powie nie do końca podpowiadając co będzie dla Ciebie lepsze. Zrobią to co mówisz zrealizują polecenie i skasują pieniądze. Ważne aby pytać co było by lepsze?! Czy są inne opcje!

Kilka słów o reklamygdynia.pl
Jeśli chodzi o nas to lubimy projektować, drukować, kreować, wymyślać, oklejać pojazdy, podpowiadać. Reklamy zewnętrzne i ich montaż pozostawiamy specjalistom :) Jednak i z nimi musimy współpracować aby zrealizować Państwa projekty KOMPLETNIE

Podsumowanie

Podsumowując - Co i jak zrobisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ważne abyś robił coś! Systematycznie a sukces przyjdzie sam ! Nie zapominaj o tym że nie wszystko przenosi się do internetu część ruchów marketingowych jakie stosowałeś wcześniej mogą przynieść efekty przy delikatnej modyfikacji biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy :)

Pytania?
Jeżeli jakieś masz po prostu skontaktuj się z nami! Odpowiemy szczerze i bez ogródek :)
kontakt@reklamygdynia.pl
lub zadzwoń 513 264 282
Odpowiednio przygotowanym klientom zapewniamy ATRAKCYJNE CENY, SZYBKĄ REALIZACJĘ i dobrą kawę jeśli trzeba :) i szybką realizację projektów.