fbpx

Jak tanio i dobrze okleić samochód reklamą?

Dobry Pomysł !


Dobry pomysł - Dobry pomysł to podstawa sukcesu! Najważniejsze aby projekt był czytelny i prosty. Nie trzeba wprowadzać na nim swojej pełnej oferty, wystarczy wpisać główne filary swojej działalności (MAX 2-4). Kolejnymi ważnymi rzeczami są logo, numer telefonu i strona www. Ostatnią rzeczą która uznawana jest za podstawę poprawnego projektu to zdjęcie przedstawiające czym dana firma się zajmuje. Musimy pamiętać o tym że ponad 65% społeczeństwa to wzrokowcy czyli osoby nie zwracające uwagi na treść a grafikę.

Ważne !
1. Przy realizacji doskonałego projektu trzeba pamiętać o tym aby posiadać projekt logotypu w wersji wektorowej(PDF,AI,CDR). Znacznie skróci to czas pracy grafika!
2. Wybrane zdjęcie które posiadamy powinno być dobrej rozdzielczości aby po powiększeniu nie było tak zwanej pixelony lub widocznej słabej jakości zdjęcia.

Jeżeli tego nie mamy?
No właśnie jeżeli tego nie mamy musimy przygotować się na to że zwiększy to koszt wykonania samego projektu. Jeżeli logotyp jest skomplikowany trzeba poświęcić czas aby dokładnie je odtworzyć w wersji wektorowej gotowej do wycinania na ploterze. Jeżeli zdjęcie jest zbyt słabe trzeba poświęcić hektogodziny szukając podobnego właściwego i dodatkowo za nie zapłacić. Wyjściem z opresji jest wykonanie zdjęcia przez np. zaprzyjaźnionego fotografa. Wtedy mamy pewność że będziemy w posiadaniu swojego indywidualnego zdjęcia i na pewno nigdzie się nie powtórzy.

Projekt a wymiary pojazdu

Wymiary pojazdu - No właśnie jak oni to robią że to co widzimy na monitorze pasuje do tego co jest rzeczywiście? To proste! Wystarczy zmierzyć np. szerokość i wysokość drzwi, reszta wyjdzie z proporcji. Ważne aby dla pewności zrobić zdjęcie boku i tyłu pojazdu na wprost (tak jak widzimy to na zdjęciu po lewej).Oszczędzamy tym samym wspólny czas.

Jak zrobić to samemu?
1. Wystarczy zrobić zdjęcie boku pojazdu. Wydrukować następnie wydruku długopisem, pisakiem podać wymiary zeskanować i podesłać do wybranej agencji reklamowej z całą resztą.

Jeżeli tego nie mamy?
Jeżeli tego nie mamy pomimo podpowiedzi są 2 opcje albo agencja która się tym zajmuje dojedzie do Państwa i zrobi to za was albo skorzysta z ogólnodostępnych grafik wymiarów w internecie i będzie się modlić aby wszystko pasowało :)
Istnieje jeszcze jedna opcja jednak jest ona dodatkowo płatna czyli pobranie sprawdzonego szablonu pojazdu z dokładnymi wymiarami ze strony która takowe posiada.

Materiały

Materiały - To z jakich materiałów korzysta agencja reklamowa stanowi o samej jakości agencji reklamowej. Niestety folie niskiej jakości szybko tracą swoje właściwości co za tym idzie reklama wygląda jak anty reklama. Może i na samych napisach ploterowych tego nie widać jednak warto pamiętać aby wydruki o których wspomnieliśmy były przynajmniej zalaminowane.

Jakość wydruku i folie.
Doświadczone agencje reklamowe dokładnie wiedzą jakiej jakości folii, wydruku i laminatu użyć aby reklama wyglądała jak wyglądać powinna.

Co w przypadku gdy pojazd ma uszkodzenia na karoserii lub ma swoje lata.
W tym przypadku oklejanie na pewno zasłoni uszkodzenia lub rysy. Jednak jeżeli są one spore będzie to widać pod folią. Starsze pojazdy przed oklejaniem warto wysłać do lakiernika aby założył samą szpachle i prysnął te miejsca lakierem bezbarwnym co spowoduje że folia będzie dobrze trzymać. Musimy przyznać że często oklejanie pojazdów które posiadają rdze w późniejszym czasie trzymają cała karoserię ze sobą :) W nowych pojazdach nie ma tego problemu.

Aplikacja - oklejanie pojazdu

Aplikacja folii - czyli oklejanie pojazdu tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa aby to co widzimy na monitorze wprowadzić w życie. Rafał Żmuda mistrz świata w oklejaniu pojazdów powiedział nam kiedyś że najlepszym aplikatorem jest ten kto projektuje i później okleja pojazd. Dlaczego? Otóż dlatego że zwraca uwagę na wszystkie elementy pojazdu: klamki, uchwyty, listwy, przetłoczenia i inne.

Ważne jest doświadczenie!
Każdy doświadczony aplikator wie że 3 filary popranego oklejania pojazdów 1. Jak najlepsze umycie pojazdu przez aplikacją (Tutaj ważne aby oddając pojazd do oklejenia umyć go, agencja reklamowa oklejająca pojazd również go umyje i odtłuści. 2 Zawsze ostry nożyk! Pozwala to na na równe wykończenia. 3. Opalarka i dokładne dogrzanie folii po aplikacji. Mamy wtedy pewność że nic nie będzie odchodziło.
Ostatnią ważną rzeczą jest to aby pojazd był oklejani w miarę ciepłym pomieszczeniu spowoduje to że folia nie będzie pękać podczas aplikacji w trudniejszych miejscach. Jeżeli chcemy aby odbyło się to w naszej firmie lub garażu warto o tym pamiętać.

Podsumowanie

Podsumowując - Przestawiliśmy kilka ważnych informacji potrzebnych to tego aby negocjować z agencją reklamową niższą cenę. Oprócz bardziej atrakcyjnej ceny możemy liczyć na szybszą realizację projektu. My robimy jedno i drugie dlatego jeżeli jesteś zainteresowany naszymi realizacjami zapraszamy na nasz Facebookowy profil REKLAMY GDYNIA

Teraz wiesz co robić!
Jeżeli jesteś zainteresowany oklejeniem pojazdów skontaktuj się z nami
kontakt@reklamygdynia.pl
lub zadzwoń 513 264 282
Odpowiednio przygotowanym klientom zapewniamy ATRAKCYJNE CENY i szybką realizację projektu.